« Ožujak 2024 »

Uspjeh naših učenika na natječaju Hrvatska kakvu želimo
Autor: Hrvoje Matić, 28. 3. 2018.

Vrlo uspješno sudjelovanje naše škole u natječaju „Hrvatska kakvu želimo“

U okviru promotivne kampanje „Hrvatska kakvu želimo“ kao dio procesa izrade Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije organiziralo je nagradni natječaj za učenike osnovnih škola. Regionalni koordinator natječaja naše županije bila je PORA, Razvojna agencija Podravine i Prigorja za promicanje i provedbu razvojnih aktivnosti u Koprivničko-križevačkoj županiji i ravnateljica PORE, gospođa Melita Birčić.

26. ožujka 2018., u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, ministrica Gabrijela Žalac dodijelila je nagrade najboljim likovnim i literarnim radovima učenica i učenika osnovnih škola iz cijele Hrvatske. Dodjeli je nazočilo 450 osnovnoškolaca, njihovih roditelja i nastavnika koji su imali prigodu razgledati izložbu radova nacionalnih pobjednika te uživati u zabavnom programu.

Na natječaju su sudjelovale ukupno 222 osnovne škole iz Republike Hrvatske čiji su učenici izradili likovne i literarne radove na temu „Hrvatska kakvu želimo“, koji su potom prolazili ocjenjivanje na školskoj, županijskoj i nacionalnoj razini gdje je odabrano 12 najboljih radova u četiri kategorije (najbolji likovni radovi od 1. do 4. te od 5. do 8. razreda osnovne škole i najbolji literarni radovi od 1. do 4. te od 5. do 8. razreda osnovne škole). Pobjednici natjecanja predstavili su svoje vizije okupljenima i pokazali kako oni vide budućnost Hrvatske.

Naše učenice Eva Pavlović, 4. r. na županijskoj je razini osvojila 3. mjesto u kategoriji likovnih radova od 1. do 4. razreda (mentorica učiteljica Biserka Saboliček), a Lea Pošta, 8. r. osvojila je 1. mjesto u kategoriji literarnih radova učenika od 5. do 8. razreda (mentorica učiteljica Hrvatskoga jezika Danijela Sunara-Jozek).

Učenice su na manifestaciji dodjele nagrada primile svoje zaslužene vrijedne nagrade.

Čestitamo Evi i Lei!

Danijela Sunara-Jozek