« Travanj 2024 »

PŠ Otočka primila nagradu za najljepši školski vrt
Autor: Petar Žugec, 18. 3. 2022.

Svečana dodjela nagrada za 2021. godinu u ekološko-obrazovnom projektu HRT-a „Najljepši školski vrtovi“ održana je u petak, 11. ožujka 2022. u studiju HRT-a u Zagrebu.

Ekološko-obrazovni projekt „Najljepši školski vrtovi“ HRT provodi se u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i brojnih privatnih donatora. Ove godine HRT obilježava 28 godina od početka projekta u kojemu sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola, učeničkih domova, djeca iz dječjih vrtića te polaznici centara za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju.

Izrazito smo ponosni što je, nagrada za najljepšu područnu školu ove godine došla u Koprivničko-križevačku županiju, Općinu Gola, odnosno Područnu školu Otočka koja djeluje u sklopu Osnovne škole Gola.  Između brojnih prekrasnih područnih škola koje su se prijavile na projekt, baš naša Područna škola Otočka proglašena pobjedničkom – najljepša područna škola.

Veliko hvala mojim učenicima Luciji (1.r), Maji (4.r.) Petri (4.r.), Janicku (4.r.),  Mateju (4.r.), Šimunu ( 4.r.) i Mateu (5.r.) koji su me potaknuli i inspirirali za ovaj naš mali projekt te bili vrlo marljivi, predani vrtlarenju tijekom cijele godine. Redovito zalijevali i okopavali naš školski vrt te dolazili na razne radne akcije, a sve to su radili i za vrijeme ljetnih praznika. Za ovakve velike poslove potrebna je i pomoć roditelja, zato veliko hvala roditeljima Ciganek, Kočmar, Požgaj, Prečko, Sambol i Špoljar na svakoj nesebičnoj pomoći. Zahvalila bi i samozatajnim bakama i djedovima koji su zbog dugogodišnjeg iskustva također bili podrška i pomoć raznim savjetima. Hvala spremaču Zlatku Blažekoviću koji se zbog naših radova u školskom dvorištu namučio oko košnje travnjaka. Ideja oko školskog vrta već je dugo čučala negdje u meni, ali ju je netko trebao pogurati, hvala Valentini Kočmar na tome. Svaki učitelj koji se odluči za tako veliki projekt mora imati podršku ravnatelja, zato veliko hvala našoj ravnateljici Violeti Pranjić,mag.prim.educ.,  na ogromnoj podršci. Naša Općina Gola uvijek brine o svojim najmanjim žiteljima pa je tako bilo i ovaj puta, zato veliko hvala na podršci načelniku općine Stjepanu Milinkoviću, dr.med., pročelnici Darinki Kuzmić Salajpal te ostalim djelatnicima općine. Hvala i osnivaču Koprivničko-križevačkoj županiji te zamjeniku župana, gosp. Ratimiru Ljubiću, koji je nazočio svečanoj dodjeli nagrada i gospodinu Karlu Sigetiću, savjetniku za komunikacije koji je sve zabilježio fotoaparatom. I na kraju hvala na podršci mojoj obitelji.

Ponosna sam na sve Vas jer ste pokazali veliko zajedništvo, odanost, prijateljstvo, ljubav… i jedni prema drugima i prema prirodi. Nastavite tako i dalje!

Više o projektu i svečanoj dodjeli možete pronaći na sljedećoj poveznici: https://magazin.hrt.hr/mladi/na-hrt-u-dodijeljene-nagrade-najljepsim-skolskim-vrtovima-u-republici-hrvatskoj-6027899

Svečanu dodjelu nagrada možete također pogledati u nedjelju, 20. ožujka, u 14:30 na Drugom programu Hrvatske televizije (HRT – HTV2).

Stara kineska poslovica kaže:

Ako želiš biti sretan jedan dan – napij se;

ako želiš biti sretan godinu dana – oženi se;

ako želiš biti sretan do kraja života – postani vrtlar.

Učiteljica Sanja Solić