« Ožujak 2024 »

Terenska nastava učenika predmetne nastave u Zagreb
Autor: Petar Žugec, 4. 12. 2018.

U srijedu 28. studenoga 2018. učenici 5.-8. razreda i njihovi razrednici nastavni dan održali su u obliku jednodnevne terenske nastave u Zagrebu.

Posjetili su muzej Dražena Petrovića gdje su imali priliku upoznati se s velikim uspjesima, prerano preminulog, hrvatskog košarkaša. U muzeju su pogledali kratkometražni dokumentarni film o životu i sportskoj karijeri Dražena Petrovića, a nakon toga uz stručno vodstvo pogledali izložbu trofeja i ostalih predmeta koji su obilježili njegovu, nažalost, prekratku košarkašku karijeru.

Posebnost ovoga posjeta bila je prisutnost Draženove majke Biserke Petrović koja je našim učenicima prenijela vrlo važnu poruku, a  to je da pomognemo svojim prijateljima. Prema njezinim riječima, Dražen je uvijek bio takav i najvažnije mu je bilo prijateljstvo, kao vrtićarcu ali i kao svjetski poznatom košarkašu. Posebna uspomena na ovaj posjet našim će učenicima biti dvije košarkaške lopte koje je dobila naša škola, kao i posteri košarkaškoga Amadeusa koji je dobio svaki naš učenik.

Poslije muzeja posjetili su kazalište Mala scena gdje su pogledali kazališnu predstavu Kamenje. Ovo je predstava koja tematizira sveprisutan problem nasilja među mladima te adolescenske delikvencije koja uzrokuje ozbiljne posljedice. U vrlo interaktivnoj izvedbi dvaju glumaca problematizirane su životne situacije koje se mogu dogoditi bilo kome i bilo kada te se stavlja naglasak na pitanje krivnje i odgovornosti za svoje postupke.

Nakon predstave dojmove su učenici mogli posložiti u šetnji Gornjim gradom i tunelom Grič i na ručku.

Bio je ovo vrlo zanimljiv i upečatljiv dan ispunjen zabavom, ali i neprocjenjivim znanjem koje su učenici dobili u drugačijem nastavnom danu.

Danijela Sunara-Jozek, prof.