« Travanj 2024 »

MMI: Our story

Ponedjeljak 23.11.2020., kao dio projekta, učenici su pristupili pisanju priče on line u realnom vremenu. Svaka škola je imala zadatak nastaviti priču koja je započeta i nadovezati se na tekst prije. Ovo je bilo jedno novo iskustvo kako za učenike tako i na učitelje. U našoj školi pisanju priče pristupili su učenici: Ivana Bosman (8.b), Domagoj Kočmar (8.b), Lana Bali (8.a), Paula Branka Slivar (8.a) pod vodstvom učiteljice engleskog jezika Petre Jambrović i učiteljice glazbene kulture Darije Kivač.

Svjetski dan ljubaznosti

Kao dio eTwinning projekta, učenici OŠ Gola, sudjelovali su u obilježavanju Svjetskog dana ljubaznosti. Zajedno s učiteljicama na satovima razrednika, Biologije, Katoličkog vjeronauka radili su plakata, dijelili jedni drugima lijepe poruke, učili o asertivnosti, ljubaznosti i međusobnom uvažavanju.

Jedan djelić radova možete pogledati putem poveznice.

Darija Kivač

Axial Simmetry – Osna simetrija

Članovi Udruge „Docendo discimus“, ujedno i učenici OŠ Gola, su 5. listopada
2020. crtali osnosimetrične slike svojeg lica. Cilj je bio dobiti savršenu
osnosimetričnu sliku svoga lica i upoznati učenike s osnom simetrijom. Na
fotografijama možete vidjeti njihove radove.

Obilježen je Međunarodni dan Mentalnog zdravlja
Učenici i učitelji OŠ Gola (uključujući i područne škole PŠ Gotalovo, PŠ Otočka, PŠ Novačka) obilježili su Međunarodni dan Mentalnog zdravlja. Održavale su se radionice na SRO, na satovima Informatike razgovaralo se o pravilima ponašanja i komunikaciji na internetu, razgovaralo se o emocijama, crtalo se, kreativno se izražavalo, primjenjivala se i matematika, a sve u svrhu izražavanje emocija, učenja o istim i shvaćanju važnosti Mentalnog zdravlja. Učenici su se upoznavali s Padlet-om, QR kodovima, radom u Paint-u, te korištenju IKT alata u edukativne svrhe.

Na ovoj poveznici možete pronaći sve radionice projekta "Me, Myself & I".

WAKELET

3. i 4. razred OŠ Gola - različita lica

Učenici 3. i 4. razreda Osnovne škole Gola, zajedno sa učiteljicom Biserkom Saboliček sudjeluju u eTwinning projektu pod nazivom „Me, Myself and I“ (Ja i sva moja lica).

U sklopu projekta su izrađivali maske koje prikazuju njihova različita „lica“. Svi su izradili jedno sretno lice, a s druge strane maske su izradili ono drugo lice. Bilo je tu zamišljenih lica, tužnih lica, ali i ljutitih lica, jer, sve smo to mi. (#etwinning #memyselfandi #project)

Učiteljica Biserka Saboliček

Maskota osjećaja - 1. razred MŠ Gola

Učenici i učiteljica 1.razreda MŠ Gola uključili su se u projekt „Me, Myself and I“. Povodom
obilježavanja Svjetskog dana mentalnog zdravlja učenici su izradili svoj prvi projektni
zadatak: Maskote osjećaja.

1. sastanak projektnog tima

Od ove školske godine naša škola, po prvi puta, sudjeluje u eTwinning projektu „Me, Myself and I“ (Ja i sva moja lica). Kroz projekt će se govoriti o važnosti mentalnog zdravlja, prepoznavanju vlastitih emocionalni stanja, kvalitetnoj komunikaciji te traženju podrške u vlastitoj zajednici.

Tijekom provedbe učenici i učitelji koristiti će različite web alate i platforme, te je upravo zbog toga u našoj školi održan prvi sastanak učitelja vezan za projekt. Nakon prvotne informacije da postoji projekt u koji bi se mogli uključiti, odaziv kolega sa škole bio je velik, a posebno jer je zanimljiva i aktualna tema projekta.

Na prvom sastanku prisutni su dobili osnovne informacije o projektu, aplikacijama koje će se tijekom provedbe koristi, te su se upoznali sa eTwinning portalom preko kojeg se i odvija projekt. Cijeli projekt odvija se on line što ujedno pruža mogućnosti napredovanja i upoznavanja IKT alata kako kod učenika tako i kod učitelja.

Kao i kod svakog projekta bitna je diseminacija istog koju planiramo redovito provoditi. Radujemo se suradnji s drugim školama na i nadamo se da ćemo stvoriti nove kontakte, uspomene kao i novo iskustvo za daljnji rad.

prof. Darija Kivač

eTwinning projekt - "Me, Myself & I" ("Ja i sva moja lica")

U ovoj školskoj godini naša škola se prvi put priključila međunarodnom eTwinning projektu “Me, Myself & I” (“Ja i sva moja lica”).

Projekt je nastao s ciljem promoviranja važnosti i brige za dobro mentalno zdravlje djece i mladih. Kroz projekt će se potaknuti učenike na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u vlastitoj zajednici.

Učenici će kroz projekt učiti o mentalnom zdravlju kroz različite aktivnosti i primijeniti trenutno iskustvo. Također, imat će priliku surađivati s učenicima iz drugih škola, čuti primjere dobre prakse i prihvatljive obrasce ponašanja koji doprinose očuvanju mentalnog zdravlja.

U projektu će sudjelovati učenici od 1. do 8. razreda sa učiteljicama i predmetnim učiteljima.

Projektne aktivnosti osmislili su psihologinja Marija Novoselić iz Osnovne škole Drenje i učitelj informatike Goran Podunavac iz Osnovne škole Popovac.

U projektu sudjeluje preko 100 učitelja i njihovih učenika iz devet europskih država (Hrvatske, Albanije, Bosne i Hercegovine, Finske, Italije, Rumunjske, Slovačke, Srbije i Turske).

Darija Kivač, prof.