preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
 

Popis lektire za školsku godinu 2016./2017.

 

1. razred

1. Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)

2. Lj. Bauer: Tri medvjeda i gitara

3. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu

4. Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica 

5. Sunčana Škrinjarić: Plesna haljina žutog maslačka


2. razred

1. H. C. Andersen: Bajke

2. Karol Čapek: Poštarska bajka

3. D. Horvatić: Stanari u slonu

4. N. Videk: Pismo iz Zelengrada

5. E. Peroci: Djeco, laku noć

6. B. Prosenjak: Miš

7. N. Iveljić: Božićna bajka

8. A. A. Milne: Medo Winnie zvani Pooh


3. razred

1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu

2. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen

5. Dubravko Horvatić: Grički top

6. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu

10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran 


4. razred

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova

2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

3. Ante Gardaš: Duh u močvari

4. F. Salten: Bambi

5. N. Puljić: Ključić oko vrata

6. R. Kipling: Knjiga o džungli

7. A. Gardaš: Izum prof. Leopolda

 


5. razred

1. I. Kušan: Koko u Parizu

2. F. Molnar: Junaci Pavlove ulice

3. G. Vitez: Pjesme

4. S. Lagerlof: Legende o Kristu

5. M. Gavran: Zaljubljen do ušiju

6. A. S. Puškin: Bajka o ribaru i ribici

7. Basne: izbor

8. M. Matošec: Strah u Ulici lipa

9. Šaljive narodne priče


6. razred

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (osim Šume Striborove i Regoča koji su u četvrtome razredu)

2. August Šenoa: Povjestice

3. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik

4. Jonathan Swift: Guliverova putovanja

5. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina

6. Mark Twain: Kraljević i prosjak

7. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme

8. Željka Hercigonja: Tajni leksikon

9. izbor


7. razred

1. Dinko Šimunović: Duga

2. Dobriša Cesarić: Pjesme

3. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja

4. B. Prosenjak: Divlji konj

5. S. Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea

6. H. Hitrec: Smogovci

7. Vladimir Nazor: Pripovjetke (voda)

8. V. Majer: Voda

9. G. Schwab: Najljepše priče klasične starine


8. razred

1. Slavko Kolar: Breza

2. Dinko Šimunović: Alkar

3. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore

4. August Šenoa: Prosjak Luka 

5. Ernest Hemingway: Starac i more

6. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale

7. William Shakespeare: Romeo i Julija

8. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston

9. Đuro Sudeta: Mor

10. A. de Saint Exupery: Mali princ

 

 

 

 

 

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Oglasna ploča

Kalendar
« Prosinac 2016 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji


Anketa
Koju si izvannastavnu djelatnost izabrao/la ove školske godine?







CARNet usluge


Video događanja

     

   


TISAK


INFORMATIKA


ZANIMLJIVOSTI

 

     

      

      

dječji i obiteljski portali

       

  

    Administrator

      

  

  

  

      

  

  

  

  


Tražilica



Lista linkova je prazna

Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja

Arhiva dokumenata
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: nema podataka

Korisni linkovi




preskoči na navigaciju