Listopad je mjesec u kojem svake godine obilježavamo Dane kruha te Dane zahvalnosti za plodove zemlje. 10. listopad bila je prilika za izražavanje zahvalnosti za kruh i sve plodove zemlje u Osnovnoj školi Gola. U prostorijama škole učenici su zajedno sa svojim razrednicima pripremili stolove na kojima su se nalazili jesenski plodovi te mirisni pekarski proizvodi koje su pripremile vrijedne mame i bake učenika.

Svi učenici zajedno sa svojim učiteljima, ravnateljicom, načelnikom, svećenikom te ostalim djelatnicama škole, okupili su se u prostoriji blagovaone kako bi pogledali kratku priredbu koju su pripremili učenici razredne nastave. Kao podrška, tu su bili i roditelji te bake i djedovi učenika. Priredba je započela molitvom učenika vjeronaučne grupe te kratkom recitacijom učenika drugog razreda. U daljem programu svi prisutni uživali su u igrokazu Gradski miš na selu učenika četvrtog razreda. Tekst igrokaza napisala je učiteljica Biserka Saboliček. Nakon igrokaza, s nekoliko riječi, obratila se ravnateljica škole te načelnik. Na samome kraju, svećenik je blagoslovio svu hranu koju su učenici donijeli.

Fotografijama ćemo dočarati tek mali dio mirisne i lijepo uređene škole.

PŠ Novačka

PŠ Otočka je Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje obilježila kratkom priredbom koju su učenici zajedno sa svojom učiteljicom i učiteljicom vjeronauka pripremili za svoje roditelje, bake i djedove te ravnateljicu. Nakon priredbe, svi su se zasladili raznim pecivima i kolačima koje su pripremile mame i bake te domaćim kruhom koji su izradili učenici 1., 3. i 4. razreda zajedno sa svojom učiteljicom.

PŠ Otočka

Učenici PŠ Gotalovo Dan kruha i Dane zahvalnosti obilježili su izradom i pečenjem kolača te će za plodove zemlje zahvaliti prigodnom recitacijom u nedjelju na svetoj misi.

PŠ Gotalovo

Jesen se tiho ušuljala i u PŠ Ždala gdje su učenici zajedno sa svojim učiteljicama i roditeljima kratkom priredbom obilježili Dane kruha i Dane zahvalnosti.

PŠ Ždala