Kao i svake godine OŠ Gola, na dan utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora, 10. rujna, organizira obilježavanje HOD-a ( Hrvatskog olimpijskog dana) , kojim se promiče olimpijski pokret i potiče na bavljenje sportskim aktivnostima. Programom se promiču olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja.

Učenici naše škole, od prvog do osmog razreda zajedno s učiteljima i stručnom službom, obučeni u bijele majice,  jutros su pješačili do jezera Ješkovo.  Destinacija nam je bila Art centar Motacila Alba koji je od škole udaljen 3,5 km. Tamo nas je dočekao uvijek nasmijan, umjetnik, kipar i voditelj „Male škole keramike učenika OŠ Gola“, Dragutin Ciglar. Učenici PŠ Novačka, sa svojim učiteljicama pješačili su iz svoje područne škole do Ješkova. Nakon kratke okrijepe i ugodnog druženja, nastavili smo pješačiti, ovaj put, prema našoj školi. Vratili smo se umorni, ali ispunjeni energijom i pozitivnim mislima.

Učenici PŠ Gotalovo, Otočka i Ždala obilježili su Hrvatski olimpijski dan u svojim područnim školama.

PŠ Gotalovo

PŠ Ždala