I ove školske godine sudjelovali smo u akciji prikupljanja starog papira. Akcija je završena u četvrtak 11.6.2026. te smo ukupno prikupili 3 060 kg starog papira. Ovakvim akcijama svi zajedno pridonosimo očuvanju prirodnih resursa, smanjenju količine otpada na odlagalištima, u našim domovima te razvijamo ekološku svijest kod naših učenika.
Želimo zahvaliti svima koji su doprinijeli ovoj akciji, roditeljima naših učenika te mjesnoj trgovini Studenac.
Kao dio projekta Biblija u umjetnosti – Ivan Večenaj, učenici 5. r. su upoznali djela sakralne umjetnosti i 18.05. posjetili galeriju Ivan Večenaj, gdje nas je primio sin velikog slikara g. Mladen Večenaj. Upoznao nas je s likonim djelima sakralne tematike i ostavštinom svog oca.
U našoj školi je 3. lipnja svečano obilježen Dan škole, događaj koji svake godine okuplja učenike, učitelje, roditelje i goste u ozračju veselja i ponosa na ostvarene uspjehe, a kojim je Osnovna škola Gola proslavila 28. rođendan.
Najvažniji dio proslave bila je svečana priredba koju su pripremili učenici uz pomoć svojih učitelja i mentora. Bogat i raznolik program obuhvatio je recitacije, igrokaze te glazbene i plesne nastupe.
Na početku svečanosti nazočnima se obratila ravnateljica škole Valentina Jakubin Horvat, zahvalivši učenicima, djelatnicima i roditeljima na trudu, suradnji i doprinosu uspješnom radu škole tijekom protekle godine.
Dan škole protekao je u ugodnom i svečanom ozračju, a priredba je još jednom pokazala koliko su naši učenici talentirani, vrijedni i kreativni.
Na kraju programa svim učenicima, učiteljima i djelatnicima škole upućene su čestitke povodom Dana škole uz želje za mnogo uspjeha na kraju školske godine i lijepih zajedničkih i mirnih trenutaka u ljetnim danima koji slijede.
u sustavu za upis u osnovnu školu dostupna je Upisnica za vaše dijete koje kreće u prvi razred. Molimo vas da Upisnicu preuzmete i isprintate, potom je potpišete te ponovno učitate u sustav. U slučaju dodatnih pitanja slobodno nas kontaktirajte na brojeve priložene na stranici škole.
U utorak, 26. svibnja, našu školu posjetile su liječnica školske i adolescentne medicine dr. Vlatka Rajn te medicinska sestra Patricia Dedi. Dr. Vlatka Rajn održala je učenicima 2. i 3. razreda zanimljivo predavanje o zdravim navikama i važnosti brige o mozgu za uspješno učenje i svakodnevni život.
U aktivnostima su sudjelovali i učenici 7. a razreda koji su kroz zadatke ponovili naučeno te zajedno s učiteljicom tjelesne i zdravstvene kulture Sanjom Šandrovčan osmislili poligon za učenike nižih razreda.
Predavanje i aktivnosti provedeni su u sklopu projekta „Nemoj se mučiti, idi van učiti“ s ciljem poticanja učenika na brigu o zdravlju i boravak na otvorenom. Vjerujemo kako će učenicima stečena znanja i savjeti biti korisni u razvijanju zdravih navika i brizi o vlastitom zdravlju.